in

Українські автори та ілюстратори вперше номіновані на найважливішу премію дитячої літератури

Все буває вперше і участь у головній премії дитячої літератури — меморіальній премії імені Астрід Ліндгрен, не виключення. Цього року Україна вперше увійшла до списку номінантів завдяки авторці Зірці Мензатюк та ілюстратору Кость Лавро. Розповідаємо, що це за премія така і хто представляє Україну.

2086349

Найвизначніша нагорода для найкращих авторів

Меморіальна премія імені Астрід Ліндгрен — це щорічна нагорода, яку з 2002 року запровадив уряд Швеції у пам’ять визначного вкладу письменниці у літературу для дітей. Конкурс має не тільки заохочувати авторів, але й популяризувати дитячу книгу та привернути увагу до жанру дитячої літератури.

Лауреатами цієї премії можуть стати автори, ілюстратори, диктори чи організації з усього світу, без обмежень за національністю чи мовою, якою було видано чи проілюстровано твір. Значно вагоміший критерій — високий художній рівень та схожість з ідеалами та цінностями гуманізму, які були присутні у книгах Астрід Ліндгрен. При цьому зовсім неважливо, який був обсяг продажів чи які нагороди отримував номінант до цього.

Candidates2018_webbpuff_680px

Для організацій важливим критерієм є тривалість роботи та досягнуті результати. Призовий фонд для лавреата становить 5 мільйонів шведських крон (450 000 євро). Самостійно надати свою кандидатуру неможна: рішення про висунення кандидатур приймає журі на основі подання різних організацій. Переможця також визначає журі, до складу якого входять 12 осіб: експерти з дитячої літератури, автори, ілюстратори, бібліотекарі та критики.

Цього року участь у конкурсі приймають 235 кандидатів з 60 країн по всьому світу, а результати ми дізнаємося вже наприкінці березня. А поки розповідаємо, хто ж ті автори та художники, яким ми бажаємо успіху!

Зірка Мензатюк — авторка дитячих книжок «Як я руйнувала імперію, «Таємниця козацької шаблі», «Київські казки» 

Книжки Зірки відомі українському читачеві ще з 90-х років: саме тоді вийшла перша книжка колишньої журналістки, яка покинула роботу у новинах та віддалася творчості. Вчителя та школярі найпевніше знають її за підручник  «Оповідання з історії Києва» для п’ятого класу, а просто любителі казок за драму-казку «Дочка Троянди», оповідання «Катрусині скарби», «Зелені чари», «Макове князювання», «Зварю тобі борщику», «Ангел золоте волосся» і ще з десяток робіт.

BeFunky Collage

Кость Лавро — головний художник видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Ви точно знаєте малюнки Костя — він малював усі ті знайомі та яскраві образи у книжках видавництва. Його руці належать ілюстрації у «Повісті Гоголя», казці про котика та півника, «Пані Коцькому», «Козаку Петро Мамаризі», «Ночі перед різдвом» та ще безлічі книжок та збірок. Крім «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ», Лавро робив малюнки до американського видання «The Cat and the Rooster» та французького«Le grand livre du Loup». 

 

Ще про книжки:

Оценить статью:

Автор: Редакция IT-MAMA

Редакция It-Mama – это команда людей, которые посещают мероприятия, интересные для каждой мамы, берут интервью в успешных женщин и мам, следят за новостями в сфере детской психологии и образования, узнают о качественных украинских детских брендах, словом, делают все возможное, чтобы наполнить онлайн-журнал It-Mama интересными и актуальными материалами.

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Loading…

0

Comments

0 comments

«Світ чекає на відкриття» — науково-розважальний проект для дітей з’явився на каналі ПЛЮСПЛЮС

Всі. Свої: 6 стильних дитячих образів для осінніх прогулянок