in

Українська мультиплікація: від «Острова Скарбів» до нового «Котигорошка»

Чи ви знали, що той самий мультфільм «Острів Скарбів», із веселим доктором Лівсі та музикальними вставками, знімали у Києві? А що «Пригоди Капітана Врунгеля» — теж? Не кажучи вже про славетну серію мультфільмів про козаків. Всі ці, а також багато інших робіт, з’явилися на студії «Укранімафільм», яка продовжує і зараз знімати чудові, цікаві та повчальні мультики. Редакція IT-Mama підготувала гід по творах студії: як відомим, так і сучасним. 

Студія з’явилася ще у 1959 році, на базі студії Київнаукфільм і спершу існувала як цех художньої мультиплікації, а вже пізніше перетворилася на Творче об’єднання. Свою теперішню назву — «Укранімафільм«, студія отримала тільки у 1990 році. Більш ніж за п’ятдесят п’ять років свого існування, «Укранімафільм» пережила і розквіт, і економічні труднощі, і навіть друге народження.

Зараз на студії активно працюють над новими роботами і випускають мультфільми кожен рік, а деякі із старих фільмів адаптують для незрячих дітей із тифлокоментарем.

Переглянути всі роботи студії можна на іх каналі на YouTube, а ми розповімо лише про деякі з них.

Класика «Укранімафільму»

Пригоди трьох козаків

Серія мультиплікаційних фільмів від Володимира Дахно почалася ще у 1967 році і дуже полюбилася українському глядачу. Існує дев’ять класичних серій про пригоди Козаків вдома та у різних країнах, причому виходили вони аж до 2008 року. Крім того, у 2016 році вийшов проект «Козаки. Футбол», який мав на меті перезавантажити серію та презентувати історії про нові пригоди трьох друзів, але знімали його вже на іншій студії.

Острів скарбів

Культовий мультфільм за мотивами роману Стівенсона отримав декілька призів та став одним із найбільш відомих творів студії. Сюжет картини схожий на сюжет книги, тільки приправлений великою кількістю жартів та відрізняється відсутністю позитивних персонажів, які гинуть в оригінальному творі.

Волею випадку до рук Джима потрапляє карта капітана Флінта, на якій пірат вказав, де він зарив скарби. Джим передає її докторові Лівсі — людині, дивлячись на усмішку якого всі голлівудські зірки можуть спокійно вішатися.

Щоб дістати скарби, доводитися взяти і сквайра Трелоні, чия балакучість призводить до того, що на кораблі під виглядом команди виявляється вся зграя Флінта, на чолі з одноногим Джоном Сільвером.

Як Петрик П’яточкін слоників рахував

Ще одна класична мультиплікаційна стрічка розповідає про енергійного та веселого, але дуже неслухняного, хлопчика Петрика П’яточкіна, який уві сні потрапляє до Африки, де йому доводиться бути вихователем слоників.

Подивившись на неслухняну малечу, сам Петрик, прокинувшись, переосмислює свою поведінку і стає слухняним.

Капітошка

Історія у двох частинах: «Капітошка» та «Капітошка, повертайся!», розповідає про дощову краплинку та Вовченя, яке вирішило стати справжнім страшним та грізним вовком. Але маленький Капітошка пояснює своєму другу, що зовсім необов’язково ставати таким — буди добрим вовченям навіть краще.

Друга серія розповідає про те, як Вовченя очікує на Капітошку, а також про те, як до нього навідується його зла тітонька.

Вовченя намагалося їй пояснити, що не хоче бути злим вовком, таким, як вона. Тут з’являється Капітошка і разом з Вовченям вони проганяють тітку.

Пригоди капітана Врунгеля

13 серій про морські пригоди за мотивами повісті Некрасова, розповідають про винахідливого капітана Врунгеля та його команду.

Старий морський вовк капітан Врунгель приймає запрошення взяти участь у міжнародній вітрильній регаті.

Однак у порту відправлення на борт його яхти «Біда» потрапляє викрадена з музею статуя Венери, на яку полюють не тільки правоохоронні органи в особі агента Нуль-нуль-ікс, але й безжалісні гангстери Джуліко Бандитто та Де ля Воро Гангстеритто, що працюють на загадкового Шефа.

Нові роботи

Пригоди Котигорошка та його друзів

Одна із найбільш відомих сучасних робіт студії розповідає про знайомі сюжети зі українського фольклору. Тут тісно переплітаються казки, міфи та народні легенди, знайомі кожному з дитинства. Головний герой серії — Котигорошко, та його друзі Крутивус, Вернигора, Вернидуб та птах на ім’я Одут. Наразі вийшло чотири серії мультфільму: «Солом’яний бичок», «Лісовик», «Наречена для Котигорошка» та «Помста чорта Хмирі».

Лежень

Мультфільм знято за мотивами твору українського письменника Юрія Винничука «Лежень» (який увійшов у лонг-ліст премії «Дитяча книга року» від BBC). У замку біля Львова неможливо жити Князю і його домашнім: нечисть робить все, щоб вигнати жителів замку. Остання надія домочадців на онука старого економа.

Всі звуть його Лежень — він не робить нічого такого, що з точки зору інших приносить зиск або задоволення.

Не співає, не гуляє, не розважається з хлопцями та дівчатами, любить тільки вареники та читати книжки. Князь обіцяє Лежню віддати в дружини дочку Княжну, яка готує найсмачніші вареники, аби той зміг лише прогнати Страхіття.

Війна яблук та гусені

Один із перших мультиплікаційних фільмів після інновацій на студії, які пройшли на початку 2000-х. Весела історія про те, як на яблука напав їх заклятий ворог — гусінь, і як добро перемагає зло.

Увага! В фільмі присутня відверта наруга, насилля і пожирання гусінню яблук.

Про кішку, що впала з неба

Одного зимового дня кішка-мама залишила своїх дітей вдома, а сама пішла здобувати для них їжу. Але сталося неймовірне — прямо по небу після випадкової події вона потрапила до Єгипту, де, як відомо, кішка багато століть вважався божественним створінням. Там героїня зустріне своїх іноземних одноплемінниць.

Маленький великий пес

Історія про те, як зустрілися два друга — хлопчик і песик. Бездомну собачку знайшла жінка, помила й нагодувала.

Водночас хлопчик намагається довести своєму батькові, що він вже дорослий, щоб завести чотириногого улюбленця і доглядати за ним.

Але перш ніж вони опиняться разом, їм належить пройти кілька випробувань.

 

Александра Малевич

Оценить статью:

Автор: Редакция IT-MAMA

Редакция It-Mama – это команда людей, которые посещают мероприятия, интересные для каждой мамы, берут интервью в успешных женщин и мам, следят за новостями в сфере детской психологии и образования, узнают о качественных украинских детских брендах, словом, делают все возможное, чтобы наполнить онлайн-журнал It-Mama интересными и актуальными материалами.

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Loading…

0

Comments

0 comments

Новинки от TinyLove: детский коврик со столиком

Робота в декреті: поради і мотивація