Для справжніх поціновувачів мистецтва та історії відстань й кордони — не перешкода, щоб роздивитися роботи імпресіоністів, античну скульптуру та щелепи тиранозавра. Разом з Культурним Проектом, яки зараз проводить цілих чотири мистецькі курси для дітей та підлітків (“Що я забув у музеї?”, “Арт-Хантери”, “Як створити власний комікс”, “На “ти” з Матісcом”), створили добірку найцікавіших світових музеїв, експозицію яких можна роздивитися з комп’ютера або навіть телефона. Готові? Ну що, рушаймо.

Google Arts & Culture

Ми використовуємо продукти Google кожного дня, але навряд багато з наших читачів знають, що корпорація має власний великий проект онлайн-музеїв та постійно його розширює? Зараз в активах Google Arts понад 150 інтерактивних виставок, 30 онлайн-турів та 300 тисяч фотографій!

google arts

У сервісу два направлення: мистецьке та культурно-історичне. Якщо з мистецтвом все більш-менш зрозуміло, то культурні та історичні експозиції охоплюють теми від палеозойських тварин та еволюційної біології, до культури племен Південної Америки.

google arts

Окрім сайту, є мобільні додатки для Android та iOS: можна використовувати саме їх, якщо десктоп-версія не дуже зрозуміла дитині та дорослому (а в ній можна трохи заплутатися, будьте готові).

google arts

Уся інформація проекту представлена англійською мовою, але то лише привід не тільки роздивитися світові колекції, а й “підтягнути” знання іноземної мови.

Сайт ресурсу

Британський музей

Всі чули про нього: гігантський простір, де зберігається кращі експонати світової історії, від Розетського каменю та месопотамських воріт, до африканських тронів, зроблених з автоматів (майже як у Грі Престолів, тільки не з мечів). Ви точно не охопите весь музей ані за цілий день, ані за три візити, ми перевіряли на власному досвіді. Тож найкраще, що можна зробити зимового дня — запастися чаєм, печивом та ковдрами і відправитися у віртуальну мандрівку з дому.

Зробити це можна двома способами: на сайті самого музею є онлайн-колекція: в ній ви знайдете 2,335,338 записів і фотографій. Тут можна використати зручний пошук по датах, школах, територіях та іншим параметрах, але кожний експонат треба буде роздивлятися окремо. Другий варіант — відвідати сторінку музею на платформі Google Arts & Culture. Знайти її можна отут і там багацько цікавих історій та знімків.

british_museum

Лувр

Хіба ми можемо не згадати про один з найвідоміших музеїв сучасності? В тому, щоб відвідати Лувр в онлайні, до речі, є безліч переваг. По-перше, ви не будете стояти в черзі за квитками, чи в черзі на вхід, чи ще в якійсь черзі, яких там безліч. По-друге, вам не доведеться блукати по тому Лувру годинами, намагаючись знайти потрібну секцію чи просто вихід. І по-третє, у віртуальному світі інформація про експонати та знахідки давнини є англійською мовою, в той час як у самому музеї без аудіогіда чи знання французької мови ви не прочитаєте жоден допис біля експоната.

nike

Зараз на сайті Лувру доступні три віртуальні тури: по єгипетським знахідкам, галерея Аполлона та екскурсія по колишньому рву, що оточував будівлю. Можливо скоро їх стане більше, тож є сенс слідкувати за новинами на сайті. А якщо чекати зовсім не хочеться — можна пошукати потрібне на тому ж самому сервісі від Google.

Національний музей природної історії у Вашингтоні

Щоб розбавити трохи культурно-мистецький простір, пропонуємо разом з дитиною відвідати музей природної історії. Один з найкращих музеїв такого типу знаходиться у американській столиці, а ще має віртуальні тури по трьох поверхах музею, які точно не залишать байдужими. Тут можна глянути на перші живі істоти, динозаврів, комах, ссавців, морських жителів, колонізацію Африки, а також цілу галерею мінералів та коралів.

nat_history_museum

Віртуальна подорож музеєм зроблена дуже вдало, має огляд на усі 360 градусів, можна відмічати місця, які вже роздивилися, переміщатися між поверхами, перетягувати зображення, збільшувати, зменшувати і навіть використовувати VR-окуляри для повного занурення.

Уся ця краса знаходиться на офіційному сайті — просто клікніть по слону і мандрівка почнеться.

nat_history_museum

До речі: у самому музеї готують новий зал з динозаврами, який відкриється тільки за два роки, і відвідувачі поки не можуть подивитися на гігантів. А ви у віртуальному турі зможете.

Музей Галілео

Якщо дитина цікавиться астрономією — це чудово і на сайті віртуального музею Галілео вона “зависне” не на один день. Якщо ні — обов’язково покажіть їй цей ресурс і зовсім скоро ваша квартира заполониться книжками Хокінга, картами зоряного неба та маленьким телескопом, у який ви будете роздивлятися Місяць, Марс і Юпітер.

Італійська онлайн-версія музею зроблена дуже якісно та цікаво. Тут є два поверхи різних секцій, у кожну з яких можна зазирнути і продивитися відео, де розповідають про кожну кімнату, історію, предмет чи інструмент. А можна ту саму інформацію отримати у аудіорежимі, як кому зручно. Самі відео доступні для завантаження, є словник, біографії не тільки Галілео, а й інших вчених, можливість завантажити повний каталог, прочитати текстову довідку про будь-яку пляшечку, колбу чи розробку, і переглянути кожен експонат у кожній кімнаті. Виглядає дивовижно, чи не так?

galileo_museum

Віртуальний музей є англійською та італійською мовами, розповідають зрозуміло і хочеться переглянути його від А до Я.

Мандрівка в історію астрономії та науки того часу починається отут.

Ідея для батьків: зробити “музейну годинку” і вивчати раз на декілька днів одну кімнату з музею. Вийде майже як казки “1000 і одної ночі”, тільки про Галілео Галілея.

До речі, якщо дитина справді зацікавиться астрономією, то у нас вже є FAQ-матеріал про те, як і що знадобиться.

Британська Національна галерея

Повертаємося до живопису і цього разу свої двері нам радо відчиняє Національна галерея, де зібрані твори з XIII і до початку XX століття. Саме тут знаходяться відомі “Соняшники” Ван Гога, “Парасольки” Ренуара, роботи мариніста Вільяма Тернера, а також Рембрандт, Веласкес, да Вінчі, Рафаель, Боттічеллі, Моне і ще не один десяток імен світового живопису.

national_gallery

Приємна новина полягає в тому, що в онлайні ви можете побачити з половину музею: віртуальний тур доступний з першого ж поверху і по вісімнадцяти кімнатах. Навігація музею дуже зручна — експонати йдуть у хронологічному порядку, тож знайти цікаву епоху ну дуже просто. Можна переміщатися на візуальній мапі або за номерами кімнат, як кому зручно.А ще до кожної картини можна отримати more information з можливістю роздивитися кожну деталь, прочитати історію та навіть прослухати тематичний подкаст від куратора музею.

national_gallery

Почати екскурс у живопис можна за посиланням.

Ідея для батьків: якщо ваша дитина любить малювати та цікавиться живописом їй сподобаються курси “Арт-хантери” та “На “ти” з Матіссом” де діти не тільки малюють, але й вивчають теорію у доступній та зрозумілій формі.  

Театр-музей Сальвадора Далі

Додамо трохи сюрреалізму у нашу віртуальну мандрівку: чи знали ви, що Далі створив власний музей у типовому для себе стилі? А що він похований у тому ж самому музеї, де й доживав останні роки?

dali_museum

Якщо поїздка до Іспанії не входить у найближчі плани, то переглянути що ж там набудував великий митець можна і на сайті музею. Доступні звісно не усі кімнати, та й якоїсь додаткової інформації не дають, але переглянути та помандрувати залами можна. Виглядає як і повинно було б — сюрреалістично.

dali_museum

Маленький бонус для тих, хто дочитав до кінця: тур по Міжнародній космічній станції з астронавтами. Це, звісно, не музей, але захоплююче, цікаво та таке, що навряд побачиш на власні очі.

MKS

Автор статьи