Ми вже розповідали, як змінюється українська школа, а зараз маємо ще трохи гарних новин. 100 пілотних шкіл забезпечать методикою LEGO, а до перенавчання вчителів, що братимуть 2018-го перший клас Нової української школи, долучаться тренери The LEGO Foundation. Розповідаємо докладніше.

Для початкових класів будуть використовувати «Шість цеглинок» – технологію навчання, яка допоможе учням тренувати пам’ять, розвивати моторику і творчо мислити. Через гру вони зможуть навчитися вирішувати проблемні завдання та взаємодіяти з оточуючим світом.

Перші 100 шкіл, які зараз пілотують новий стандарт початкової освіти, отримають набори «Шість цеглинок» — ними мають забезпечити кожну дитину в експериментальних класах.

lego-708089_1280

Щоб освоїти методику необхідно також провести навчання і з педагогами. Для вчителів пілотних шкіл проведуть відповідні тренінги до кінця цього року від тренерів The LEGO Foundation. У подальшому планується провести навчальну роботу з 22 тисячами вчителів, які наступного року братимуть перший клас. Для цього запрацює два модулі: перший – для дистанційного курсу, який МОН планує запустити на початку 2018-го. У ньому будуть презентовані методики навчання через гру для початкової школи. Другий модуль буде розрахований на тренерів, які готуватимуть вчителів під час очного етапу. У ньому усі методики розглядатимуться на практиці.

Для того, щоб зафіксувати усі домовленості, сторони домовилися внести відповідні зміни до Меморандуму про взаєморозуміння між МОН та фондом The LEGO Foundation.

У його межах в Україні уже впроваджується проект «Сприяння освіті»: фонд забезпечує дошкільні навчальні заклади та початкові школи ігровими наборами LEGO, проводить навчання педагогів та надає методичний супровід. Географія проекту налічує 8 областей України, до нього долучені 200 закладів освіти.

По матеріалах mon.gov.ua