Підлітки та мистецтво, упередження про «нудні музеї», шкільні екскурсії без інтересу — як же подолати цей бар’єр та зробити музеї місцем, куди дитина рветься охочіше, ніж на суботню прогулянку з друзями? «Культурний проект» має відповідь на це питання, а ми з радістю анонсуємо курс «Що я забув у музеї?» — неформальний освітній проект, де нищать стереотипи, сміються над класичними творами та проводять паралелі між аніме та візантійським мистецтвом.

Що?

«Що я забув у музеї?» — це курс-марафон, 15 занять, де підлітки навчаються розуміти мистецтво без підказок Вікіпедії. Розібратися в класичних творах та абстракціях Малевича не скадніше, ніж у фільтрах Інстаграму, яу і  зрозуміти, де ці самі твори живуть сьогодні окрім музеїв.

Для кого?

Для підлітків 13+, які готові відкривати, сперечатися, доводити свою точку зору та дивуватися новим ідеям.
Рівень художньої підготовки не важливий: цей курс однаково корисний тим, хто займається в художніх студіях або мріє про креативну професію журналіста чи дизайнера, так і тим, хто просто цікавиться популярною культурою інтернету.

Коли?

Щонеділі о 12:00.

Де? 

В Освітній станціі 31В1 (вул. Пушкінська 31-в-1)

Навіщо?

  • Щоб переконатися, що мистецтво — не релікт і живе не лише в музеях.
  • Щоб бачити в Інстаграмі та сучасних серіалах образи ще від Да Вінчі та давніх греків.
  • Щоб зрозуміти, чому сьогодні наша реклама, архітектура, дизайн виглядають так, а не інакше.
  • Щоб тепер самостійно повчати батьків, а не навпаки.
  • Щоб дати фору своїм одноліткам та помічати більше, ніж пересічний глядач.
  • Щоб простежити зв’язки між класичним мистецтвом та масовою культурою.
  • Щоб уміти використовувати ідеї художників та митців у власному житті.

Формат?

Заняття проходять у невеликій групі, де кожен вільний висловлюватися та самовиражатися. Кожне таке триває півтори години. Актуальні теми: підлітки досліджують урбаністику, красу, моду, еротичність та навіть політику за допомогою мови мистецтва — що про все це говорять відомі твори, наприклад, та сама «Джоконда»?

Вартість?


Зареєструватися на курс можна отут, а зафоловити сторінку проекту на Facebook — за цим посиланням.

А ще у «Культурного проекту» є курси для дітей різного віку: наприклад, «Арт-Хантери» для дітей 6-8 років та На «ти» з Матіссом для тих, кому від 9 до 12.