Прогулянки Києвом – це завжди пригоди. Особливо з малечою, котра обожнює веселощі, майданчики та цікавинки. Спеціально для порталу ІТ-мама гід у капелюшку, засновниця проекту екскурсій Walk&Talk, автор дитячої гри-прогулянки #суперКиїв Софія Грабовецька склала три маршрути для незабутніх прогулянок столицею. Все, що вам потрібно, — мапа, зручне взуття і гарний настрій.

Sofia

Від Золотих до Майдану

Старт прогулянкиметро Золоті Ворота.

Якщо їдете на метро, відразу поспішати на вихід зі станції не варто, натомість роздивіться її (недарма вона входить у 10-ку найкрасивіших у світі).

Опинившись на вулиці, почніть прогулянку з правого боку Золотоворітського скверу. Посидьте хвилинку біля фонтану. Знайдіть поглядом маскарони, які прикрашають чашу. Можете поміркувати з дитиною, яку емоцію вони показують. На дереві за фонтаном відшукайте кота з виделок, після чого сміливо можна завітати в самі Золоті ворота і піднятися на оглядові майданчики. В іншій частині скверу з’ясуйте, що Ярослав Мудрий ховає за спиною, і обов’язково прошепотіть бажання на вушко коту Пантюші.

IMG_7627

Продовжуйте прогулянку вулицею Ярославів Вал.

Роздивіться Замок Мишачого короля (Ярославів Вал, 1), палац із казок Шахразади (Ярославів Вал, 7), посидьте на лавочці, зробленій із кольорових олівців.

Прямо перед перехрестям із вулицею І. Франка можна завернути у дворик і дійти до дитячого простору Zelenka, випити там якийсь напій, погратися разом чи просто побайдикувати. Якщо пройдете ще глибше, за рогом цієї будівлі знайдете мурал із легендарними витязями.

IMG_2411

Зверніть на вулицю Стрілецьку. У дворі за аркою будинку №15 відшукайте теплопункт у вигляді казкового будиночка. Поверніться назад і вийдіть на вулицю Рейтарську. Йдіть нею до 9 номера, у дворі якого сховалися два мудрих вОрони. А поки йдете, перед закладом Зиг-Заг (Рейтарська, 13) зверніть у проїзд. Ви побачити стіну, вкриту виноградом. Знайдіть жіночі статуї, що сховалися за ним.

IMG_6397

Після розмов із вОронами тією ж вулицею дійдіть до Їжачка в тумані (Рейтарська, 2).

IMG_1159

За спиною «колючого» у лівий тягнеться непомітний Георгіївський провулок. На найвужчій вуличці Києва захований старий в’їзд на територію Софії Київської – брама Заборовського. Дійшовши до кінця вулички, ви опинитеся знову на Стрілецькій. Звертайте праворуч і йдіть вздовж довгого жовтого будинку.  З лівого боку за якусь сотню метрів ви помітите мурал з дитячими обличчями, а на перехресті з вул. Стрітенською – Балерину. Рухайтеся вулицею Стрітенською по тому ж боці, де була танцівниця, і натрапите на героїв казки «Жив-був пес». Посидівши з ними за одним столом, вийдіть на вулицю Гончара. З правого боку буде дитячий майданчик, скульптури різних птахів і прикрашені жар-птицями дерева.

Роздивіться мурал на будинку на розі з Великою Житомирською. Діти малюють обличчя Києва. А й справді – обриси правого берега справді мають обриси людської голови. Мандруйте прямо вулицею аж до Михайлівської площі. На одній зі стін готелю Intercontinental заховався фонтан. Спробуйте закинути монетку у найвищу чашу.

P60809-164001

Перейдіть дорогу і прямуйте до маленького скверика посеред Володимирського проїзду. Біля дитячого майданчика стоїть Лев-водолій – збільшена копія посудини для води. Його можна осідлати.

Завершіть прогулянку легендарним морозивом Лакомка на Майдані Незалежності.

Парк та екскурсія на катері

Старт прогулянкиметро Хрещатик (вихід до театру Франка).

Рухайтеся до тихого скверу поруч із театром. У ньому знаходиться ще один фонтан із маскаронами. Поруч на лавці сидить артист М. Яковченко і його вірна такса. Придумайте їй ім’я. Хочете, пограйтеся трохи на  дитячому майданчику, розташований між Будинком із химерами і 5-поверховим жовтим будинком. На останньому пошукайте дракончиків.

Підніміться по вул. Ольгинській. Тримайте курс на Банкову, аби як слід роздивитися дивовижних істот Городецького з іншого боку.

P70409-151319

Поверніться на вул. Інститутську і знайдіть на будівлі Нацбанку грифонів.

нацбанк

Далі мандруйте до Маріїнського парку. Пройшовши повз будівлю ВР та Маріїнський палац, підійдіть до оглядового майданчику. Там є можливість помилуватися Лівим берегом, а також подивитися у кінокамеру. Вона направлена на конкретне місце. Роздивіться хто/що там.

Крокуйте через парк в бік Європейської площі – в частину, що має назву Хрещатий парк. Можна взяти на прокат велосипед чи сігвеї. Пройдіть повз стадіон «Динамо», перейдіть через місток закоханих. Ви побачите скульптуру пари, – італійця Луїджи та українки Мокрини – яких звела і розлучила Друга світова війна.

Далі буде дерево бажань, де заховалася курочка; Музей води, де можна погратися з бульбашками; велика Жабка, яка має більше, ніж одне обличчя; і справжній замок – Ляльковий театр.

image

Спустіться вниз до Арки дружби народів і помилуйтеся краєвидом на Поділ та Дніпро. Скуштуйте тут солодку вату і покатайтеся на каруселі.

Прямуйте сходами до пам’ятника Магдебурзького права на набережну і дістаньтеся Річкового вокзалу. Оберіть прогулянковий катер і протягом години милуйтеся правим берегом.

Перед тим, як поїхати додому, на Поштовій площі можна ще польопатися у фонтані, а на верхньому майданчику – загадати бажання, тримаючись за палець одно з трьох засновників міста, пам’ятник яким встановили нещодавно.

IMG_8057

Київські коти

Старт прогулянки Контрактова площа. Цей маршрут не схожий на попередні: ви шукатимете конкретно котів. Навіть справжніх, тож рекомендуємо захопити з собою трохи корму.

Знайдіть на площі фонтан «Самсон». Дуже чоловік тримає за пащу велику кицю – лева. На ротонді відшукайте сонячні годинники. Спробуйте розібратися, як вони працюють.

DSC_0681

Крокуйте в бік Андріївського узвозу. На цій вулиці завжди можна побачити котів. Однак біля огорожі між будинками №9 і 7 є постійна мешканка – чорна кицька із рудими плямами. Кажуть, це подружка кота Бегемота. Вона знає про вас все, як тільки подивиться у ваші очі. Проте полюбить вас одразу ж, як ви її погодуєте.

Вище з того ж боку вулиці перед Музеєм Булгакова (Андріївський узвіз, 13) на вивісці «Ресторан» завмерла ще одна граційна киця. Є легенда, що вона закохалася у чоловіка та завдяки чарам перетворилася у справжню дівчину. Проте тваринні інстинкти взяли гору, і пухнаста була змушена втекти.

DSC_0589

Піднімайтеся вверх аж до Андріївської церкви. Пройдіть повз сірі сходи. Поверніть праворуч за будинком небесного кольору на Десятинний провулок. З лівого боку біля входу до новобудови знайдіть скляну підлогу – під нею фундаменти палацу князя Володимира.

Рухайтеся прямо і ліворуч. Ви опинитеся на Пейзажній алеї. Котів тут сила-силенна: 40-ногий кіт, кіт-лавочка, кошеня на спині Слоника, усміхнений чеширський кіт на гірці.

Йдіть алеєю до Львівської площі. За високим будинком Державної фіскальної служби спускається вул. Вознесенський узвіз. Знайдіть там будинок з дерев’яним поверхом №13. Там заховалися аж 9 різних котиків. А через дорогу – у дворі будинку №16 можна натрапити на настінного кота. Картинка має назву «Літо в Італії».

Поверніться на Львівську площу. Тепер слід іти по вул. Бульварно-Кудрявській. На будинку №9-А, у закладі «Лиса гора», де збираються ворожки і відьми, а вхід прикрашають мітли, теж присутня кішка. До речі, в самому кафе живе справжній ворон!

Йдіть далі по вулиці. Зверніть на вул. Обсерваторну, а потім – на В. Винниченка. Зробіть коротку зупинку в Павлівському сквері. Тут є дитячий майданчик і навіть батути. Коли награєтеся, вийдіть з парку так, щоб опинитися  на вул. Гоголівській. Шукайте будинок №27. Одне з його вікон прикрашають два великих коти. Кажуть, вони оберігають мешканців від нечистої сили, яка заховалася на самісінькому вершечку будівлі. Спробуйте знайти химеру.

Тепер ваш шлях піде до родзинки прогулянки – котокафе. Вийдіть на вул. Бульварно-Кудрявську і спустіться на Тургенівську, 4-А. За цією адресою знаходиться заклад «Чотирилапий дім», де ви платите лише за час і можете гратися з котиками (деяких з них, якщо сподобаються, можна «всиновити») та іншими тваринками, пити чай, їсти печиво, відпочивати тощо. Тут час від часу відбуваються майстер-класи. Якщо плануєте завітати у кафе, обов’язково зателефонуйте і запишіться. І зважайте на розклад роботи, з яким можна ознайомитися на сайті.

Київ дуже різний. І ці три маршрути – лише частинка того, де можна кльово провести час із вашими дітлахами. Тож бажаємо незабутніх прогулянок і нових відкриттів! До зустрічі на вуличках Києва!

Текст: Софія Грабовецька

Фото: Віталій Мотрущенко, Дар’я Миронець, Ірина Бузинна