На період 2017/2018 навчального року вже є рекомендації Міністерства освіти та науки України, які були розіслані школам. Ми писали, що цього поку плануєтья впровадження низки корисних реформ для учнів 5-9 класів, а тепер тезисно розповімо про найважливіше з рекомендаційного листа. Інформація про це стане у нагоді батькам та дітям, на випадок, якщо педагоги будуть наголошувати на «старих методах» та формах навантаження.

books-1605416_1280

 1. У першому класі не повинно бути жодних домашніх завдань.
 2. З другого по четвертий клас обсяг домашніх завдань з усіх предметів має бути таким, щоб витрати часу на їх виконання не перевищували: у 2-му класі – 45 хвилин, у 3-му класі – 1 години 10 хвилин, 4-му класі – 1 години 30 хвилин.
 3. Жодних домашніх завдань для початкової школи на вихідні, святкові та канікулярні дні.
 4. Жодних класичних оцінок у першому класі — тільки вербальні відгуки.
 5. Рекомендовано проводити інтегровані уроки.
 6. Аудіювання та читання мовчки не повинні бути контрольними роботами, лише навчальними.
 7. У разі відсутності учня на уроці протягом місяця в колонці за ведення зошита повинно стояти н/о (нема оцінки), а не 2.
 8. Норми вичення фізики у загальноосвітніх денних школах становлять: у 7 класі — 2 години на тиждень, у 8 класі — 2 години на тиждень, у 9 класі – 3 години на тиждень.
 9. Норми вичення хімії у загальноосвітніх денних школах становлять: у 7 класі — 1,5 години на тиждень, у 8 класі — 2 години на тиждень, у 9 класі – 2 години на тиждень.
 10. У програмі з математики з усіх класів було вилучено теми для повторення, а орієнтовану кількість годин замінено на мінімальну. За рахунок цього виділено суттєву кількість годин резерву, що пропонується використати на розгляд вчителів: повторення матеріалу на початку та/або в кінці року, збільшення кількості годин на кожну із вказаних у програмі тем.
 11. На уроках інформатики не повинно бути ніяких окремих практичних робіт, адже практична робота за комп’ютером повинна відбуватись на кожному уроці інформатики.

Повний текст, разом із детальнох програмою, списком рекомендованих підручників та посібників та іншою корисною інформацією можна продивитися за посиланням.

За материалами osvita.ua