Ми в IT-Mama вже писали про корисні курси для сучасних мам, а отже настав час зробити добірку і для школярів. Разом із платформою Prometheus підготували для вас найцікавіші та найкращі курси для учнів.

Курс «Алгоритми і проекти Scratch»

Що?

Scratch — це середовище, у якому кожен може легко почати програмувати. Для початку роботи з ним не потрібні ґрунтовні знання про алгоритми і роботу комп’ютера, але бажання експериментувати, грати й створювати щось нове і захопливе — вкрай необхідні. Цей курс буде путівником в опануванні можливостей Scratch, допоможе поєднати теорію з практикою, знайти цікаві ідеї та навчитись працювати над власними проектами.

Курс складається з коротких яскравих відео, інтерактивних завдань та цікавих проектів. Щоб пояснити матеріал максимально просто та зрозуміло, викладач курсу залучила до його створення учнів старших класів, які, як ніхто інший, знають як це – розбиратися з програмуванням вперше.

Навчальні матеріали розбиті на 4 модулі, в кожному по 3 уроки. Перші три модулі присвячені вивченню різних видів алгоритмів: лінійних, розгалужених та циклічних. А в останньому модулі слухачі курсу знайомляться з електронікою та програмуванням мікроконтролерів за допомогою платформи Arduino.

Така структура курсу відповідає темі «Алгоритми і програми» програми курсу «Інформатика» для 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (для учнів, які вивчали інформатику в 2-4 класах)

Для кого?

Для дітей середньої школи, які хочуть спробувати більш просте та інтуїтивно зрозуміле візуальне програмування. Для вчителів, які хочуть навчати дітей принципам роботи через просту форму.

Тривалість курсу?

12 годин

Вимоги з підготовки?

Відсутні

Зареєструватися на курс можна за посиланням

islands-1306553_1280

Курс «Вибрані питання європейської історії»

Що?

Метою курсу «Вибрані питання європейської історії» є критичне осмислення суспільного явища, котре вважають центральною подією у європейській історії – переходу від традиційного до модерного світу. Головний наголос ставиться на змінах, які пережили й продовжують переживати головні суспільні структури (сімʼя, місто, нація, покоління), а також артикуляції та відбиття цих змін в ідентичностях, цінностях та міфах. Завданням курсу є також ознайомлення з найголовнішими науковими дискусіями, які ведуться навколо цих змін. Окрім того, кожна з тем обговорюється у специфічно історично-культурному контексті Східної Європи.

Для кого?

Для учнів старших класів, які цікавляться історією та хотіли б ретельніше вивчити певні теми історії Європи. Курс може виглядати доволі складним і орієнтований й на дорослих, тому матеріали курсу вимагають роботи над ними.

Тривалість курсу?

10 тижнів. Автори пишуть, що опанування матеріалів курсу займе 6-8 годин на тиждень.

Вимоги з підготовки?

Може знадобитися трохи англійської, а курс легше дається випускникам гуманітарних спеціальностей.

Зареєструватися на курс можна за посиланням

knowledge-1052011_1280

Цикл курсів «Підготовка до ЗНО»

Що?

Цикл складається з окремих курсів з трьох дисциплін: української мови та літератури, історії України й математики. Кожен курс розрахований не на вивчення теми, а на допомогу саме у підготовці до ЗНО чи ДПА. Завдяки послідовному викладанню тем слухачі зможуть самостійно підготуватися до успішного складання тестів і повторити матеріали з кожної дисципліни.

Для кого?

Для випускників 9-11 класів, які готуються до ДПА чи ЗНО.

Тривалість курсів?

Не зазначено

Вимоги з підготовки?

Розуміння української мови та базові знання з обраного курсу.

Зареєструватися на курс з мови та літератури, історії чи математики можна за посиланнями.

zno-31.01.2017

Курс «Основи інформаційної безпеки»

Що?

Мільйони людей користуються комп’ютерами, знають про існування вірусів, але не розуміють як себе убезпечити від їх дій. Саме про це йтиметься в даному курсі: розмова піде про сучасний електронний світ і як вижити в океані існуючих кіберзагроз, захистити свої особисті дані та фінанси.

Головна мета курсу: донести до користувача базові правила поводження з персональною інформацією в умах реального зближення фізичного та віртуального світів.

Для кого?

Для всіх активних користувачів, а особливо для тих, хто тільки починає виходити в Інтернет.

Тривалість курсу?

6 тижнів

Вимоги з підготовки?

Відсутні

Зареєструватися на курс можна за посиланням.

computer-1591018_1280

Курс «Наука повсякденного мислення»

Що?

На курсі вивчатимуть психологію повсякденного мислення: чому люди вірять у неправдоподібні речі, як люди формують і змінюють погляди, чому очікування викривляють судження і як приймати більш зважені рішення. Під обговорення попадуть такі теми як плацебо, паранормальні явища, медицина, дива тощо.

Замість поквапливого, автоматичного, інстинктивного, емоційного і стереотипного мислення слухачі почнуть більше покладатися на неспішне, сповнене розумових зусиль, цілеспрямоване й аналітичне мислення.

Для кого?

Для всіх, хто хоче навчитися критичного мислення. Підходить і для школярів старшої школи.

Тривалість курсу?

13 тижнів

Вимоги з підготовки?

Відсутні

Зареєструватися на курс можна за посиланням. 

question-2004314_1280

Більше корисних курсів для дорослих ви можете знайти на платформі Prometheus.