Віталій Потапчук – co-founder компанії BeWarned, яка розробляє софт для людей з проблемами слуху. Нещодавно  ЗМІ облетіла новина про його роботу: разом із командою він створив безкоштовний мобільний додаток, який допомагає нечуючим та слабочуючим дітям та дорослим доторкнутися до, здавалося б, неможливого – світу музики. Редакція IT-Mama трохи поспілкувалася з Віталієм та розповідає про мобільні додатки, які розробляє його команда, та плани на майбутнє.

Трансгуманізм як реалії сьогодення

Поки люди продовжують мріяти про світле та цікаве майбутнє з технологіями, для людей, в яких є особливі потреби, існує інший світ. В ньому технології вже зараз можуть суттєво поліпшувати якість життя, повертати комунікативні здібності та базові навички, які ми часто не помічаємо, бо використовуємо їх автоматично.

dsc_2501

Широкими кроками йде вперед розвиток технологій для паралізованих чи частково паралізованих людей, людей із вадами зору та слуху, з’являються нові фундаментальні розробки та маленькі дрібнички і це чудово. Кожна нова ідея – це ще один шанс для людини подолати бар’єри та прожити життя більш щасливо та комфортно.

Одна з речей, які допомагають людям в цьому – це мобільний додаток BeWarned, створений групою українських розробників. Нещодавно до нього додалася іще одна функція – можливість прослуховувати музику через світлові спалахи, кольори та вібрацію. На відео можна побачити реакцію дітлахів, які навчаються в громадській організації «Відчуй«: саме тут команді Віталія допомагали із тестуванням додатку .

Але BeWarned це не тільки про розваги: додаток дозволяє подолати комунікативний бар’єр між людиною із вадами слуху та людиною без. Сам додаток, який безкоштовно можна завантажити для Android та iOS складається з чотирьох функціональних елементів:

Sound Monitor, який дозволяє бачити рівень шуму навколо.

За допомогою цього елементу, який може працювати у фоновому режимі, людина може не тільки знати, чи голосно хтось говорить і чи навкруги шумно, але й отримувати повідомлення та попередження. Наприклад, додаток інформує про небезпеку, яка виникає через надмірний шум: це може бути лай собак, крики, сирени, звуки автомобільної аварії та взагалі будь-які гучні прояви небезпечної ситуації. Люди, а особливо діти з вадами слуху можуть не розуміти, що відбувається навколо, бо головний подразник знаходиться за межами їх сприйняття. Додаток допоможе визначити та попередити власника про ситуацію, яка може бути загрозливою. До того ж, опцію можна вмикати і вимикати за бажанням.

dsc_2538

Connect, який дозволяє вести розмову між людьми із вадами слуху, та людьми без них, за допомогою мікрофону, чату та програвача.

Для кожного окремого випадку можна створити новий діалог, який буде зберігатися в історії. Учасники діалогу можуть спілкуватися вербально або за допомогою текстів. Для цього необхідно вибрати спікера та натиснути на запис. Після закінчення речення програма автоматично переведе сказане у текст і воно з’явиться на екрані. Працює це і навпаки – набраний текст можна програвати вголос. Крім того, можна створювати шаблони. За замовчуванням, є декілька англійською, які стосуються екстрених випадків.

 

Dance – опція для музики, про яку ми вже згадували вище.

Можна знайти Dance також у вигляді окремого додатку. Принцип роботи дуже простий: додаток перетворює музику у світлові спалахи та вібрацію, яку можна відчути на дотик та яка тримає ритм мелодії і дозволяє сприймати музику інакше.

 

Emergency Call – сервіс на випадок екстрених ситуацій, за допомогою якого можна швидко вказати яка саме проблема спіткала користувача, передати свої координати (навіть за відсутності інтернету), наприклад при аварії, чи серцевому нападі. Довірені люди цього користувача, які мають слух, можуть негайно викликати швидку чи поліцію, та передати їм всю інформацію.

Зараз BeWared – один із небагатьох вітчизняних розробників, які працюють у напрямку допомоги таким людям.

« На жаль, на даний час існує дуже мало додатків для нечуючих та слабочуючих, більшість з них вже не підтримуються розробниками і через це їх неможливо встановити на пристрої. Тому я почав працювати над створенням власного додатку, щоб допомогти таким людям, як я.» — каже сам Віталій.

dsc_2618

Допомога нечуючим батькам

Наступним кроком допомоги для родин із такими проблемами має стати додаток для мам, які мають проблеми зі слухом.

«Я спостерігав на власному досвіді, як матір новонародженої дитини прокидається вночі за допомогою будильника через кожні 10 хв, боячись, що дитина захлинеться у плачі. Або, наприклад, дитина спить у кімнаті, а матері необхідно бути в іншому місці. Як дізнатись, коли дитинка прокинеться? Як відчути, коли потрібно бути поруч? Звісно, у нас є ідеї як допомогти і вирішити такі проблеми.»

Наразі проект BeWarned шукає волонтерів та людей, які б хотіли допомогти проекту.

«На даний час ми плануємо залучити всіх нечуючих та слабочуючих волонтерів в наш проект. Ми закликаємо ділитися з нами ідеями, досвідом, відгуками, будь-якою корисною інформацією. Волонтерами можуть стати не лише дорослі, а й дітки. Їхнє бачення надзвичайно важливе для нашої команди! Ми прагнемо удосконалити наш продукт і просимо допомоги всіх небайдужих.

Моя ціль — знищити бар’єр у спілкуванні між чуючими та нечуючими. Зараз у нас є 4 різних додатки і ми не збираємося на цьому зупинятись. Команда BeWarned має великі мрії і ми знаємо, як змінити наш світ на краще

30 грудня команда проекту запрошує на новорічне свято. Там можна буде більше дізнатися про програму та її можливості.
15590015_887979581305190_171489417526041943_n

 

 

 

Автор статьи