Альтернативна освіта стає все більш популярною серед українських батьків та дітлахів. Це й не дивно, бо, здається, майже усі мають низку питань до сучасної української школи, яка тільки стала на шлях одужання. Але чекати на цілковиті зміни немає змоги: поки з’являться перші плоди, пройде час, а діти ось вони, вже підростають і треба думати при їх освіту.

Цілком нормально, що за таких умов відкривається все більше альтернативних шкіл, всі вони різні та пропонують свої підходи. То як обрати «ту саму»? Редакція IT-Mama впевнена, що найбільша користь буде тільки тоді, коли філософія батьків збігається з філософією навчання у школі.

Ми відправилися до нової альтернативної школи ThinkGlobal щоб дізнатися про її принципи, світогляд та методики, а також задати питання, які найчастіше цікавлять батьків при виборі навчального заходу.

img_5191

Що ж нового?

ThinkGlobal – зовсім молода школа, яка відкрилася цієї осені. Зараз поряд із станцією метро «Політехнічних інститут» навчається перша група, яка стала своєрідною лабораторію освітніх технологій.

Засновник школи, Богдан Олександрук, сам батько трьох дітей і на питання про відкриття власної школи розповідає, що просто не знайшов для своїх дітей таке місце, яке б відповідало усім запитам сучасності, мало системну програму і вчило нове покоління не тільки корисним навичкам та комунікації, але і розширювало ментальні і психічні можливості дитини.

Ще один важливий критерій — це змога школи навчити розумінню процесів, які відбуваються навколо і виховання масштабних особистостей.  б масштабних особистостей. На думку засновника, альтернативній школі недостатньо бути демократичною та цікавою для дітей,вона має ще й надавати фундаментальну освіту.

Одна з «цікавинок» ThinkGlobal – це спроба надати фундаментальну освіту в форматі бутікових шкіл, які будуть розташовані по різних куточках міста, але мати єдину програму.

Це значно спростить практичні моменти навчання для батьків та дітей, бо непотрібно створювати окрему велику локацію, куди є потреба відправляти дітей кожен день із різних районів міста.

Друга гарна ідея – це створення груп позашкільного розвитку у вихідний день для дітей, які ще навчаються у загальноосвітніх школах, але хочуть отримати знання через нову систему викладання, познайомитись із навичками, які не викладаються у звичайних школах та спробувати «на смак» альтернативну освіту.

Перші такі групи з’являться зовсім скоро, а поки школа проводить івенти з дегустації альтернативної освіти: це кількагодинні заняття, на яких діти знайомляться з альтернативною освітою, а батьки слухають лекції. Найближчий такий захід пройде вже в цю субботу, 3 гудня. 

collage

Філософія школи

Зазвичай, презентація шкіл починається з опису методик та переліку позитивних сторін. Але в  ThinkGlobal нам в першу чергу спробували пояснити головне – те, чим живе школа, її принципи, погляди та філософію. Ми публікуємо лише деякі, найбільш цікаві тези у сфері навчання.

Навчання управлінню

Школа має не тільки навчати дітей логіки спеціалістів та виконавців, але й вчити управлінню як невід’ємній частині комунікації та сучасного життя. Під управлінням мається на увазі не тільки менеджмент робочих моментів, але й вміння керувати усіма життєвими процесами загалом.

Повноцінна школа повинна давати знання, які відповідали б не лише на питання «Як?» та «Що?», але й на питання «Навіщо?» і «Хто?»: тільки тоді дитина матиме комплексну підготовку для самоідентифікації.

Формування новаторського мислення

Традиційна українська школа ставить як самоціль функціонування у рамках загальної суспільної схеми, де треба виховати та навчити дітей бути хорошими людьми, любити свою країну, зробити їх хорошими спеціалістами, але немає жодного нахилу у бік розвитку новаторських схильностей дитини.

Життя у світі, який динамічно змінюється, накладає певні вимоги, серед яких – можливість вигадувати та впроваджувати щось нове, вміння швидко адаптуватися та мати навички самонавчання.

Пояснення взаємозв’язків особистості та навколишнього світу

Якщо розглядати систему знань у сфері соціальних зв’язків, то умовно її можна поділити на кола «Я»-«Найближче оточення»-«Зовнішній світ».

Більшість інформації, яку зараз отримують діти, стосується зовнішнього світу: це факти, які незначною мірою впливають на дитину.

Наприклад історія, географія, література – усі ці предмети, зазвичай, подаються у форматі фактів, які мають слабке відношення до дитини, а тому не затримуються у пам’яті. У ThinkGlobal з цього приводу роблять дві речі:

  • Пояснюють взаємозв’язок дитини і якоїсь події чи факту: як це вплинуло на людство, що ми маємо зараз через те, що сталося, як це стосується конкретної особи і яке місце людини у цих процесах;
  • Розглядають питання, які відбуваються усередині цього «Я» та вивчають явища внутрішнього світу. Це стосується відповідей на питання про те, як працює мозок та біохімія, як вмикаються певні паттерни поведінки, чому людина приймає саме такі рішення, що на неї впливає, як відбуваються процеси мислення і т.д. Якщо підсумувати, то головна мета – це відповісти на питання «Як це працює?», для того, щоб дитина розуміла ті речі, які відбуваються всередині і могла повноцінно контактувати із зовнішніми «колами» світу.

Зведення абстракції до практичного рівня

Найбільші пласти знань зараз подаються дітям на рівні високої абстракції, уникаючи первинного сенсу. Наприклад, школа вчить дітей логарифмам, але не відповідає на питання, що передувало їх виникненню, як їх використовувати практично, навіщо вони взагалі потрібні. Звичайно, у посібниках є коротка довідка, але вона не дає жодного зв’язку із реальним світом.

Хороша школа має навпаки давати знання про практичний підхід і опускати факти з абстрактного рівня на практичний для повного розуміння.

Це стосується не тільки математики, але і будь яких предметів, де присутній рівень абстрактного відображення.

Навчальний процес

ThinkGlobal працює повний день, з 8 до 19 години, але перше заняття стартує о 09:15. За цей час у дітей проходять три освітні блоки по півтори години кожний. Між другим та третім уроком є обов’язкова велика перерва на півтори години, під час якої діти обідають, граються на вулиці, якщо погода дозволяє, чи бавляться у школі. Після закінчення занять у дітей настає час позашкільних актівіті, де є розмовний англійський клуб, перегляд кінофільмів, малювання та інші види корисного дозвілля. Зараз школа веде перемовини із спортивними гуртками неподалік, щоб пропонувати більше варіантів.

collage2

Предмети під час викладання подаються комплексно у більш широкому форматі, який охоплює пов’язані з певною темою явища. Наприклад, замість прописів у школі окремо є каліграфія та робота з орфографічною, лексичною та стилістичною грамотністю тексту, де діти пишуть невеликі об’єми тексту у форматі дозвілля (наприклад, сценарії) та практичних навичок (того ж копірайту). Окремий блок це світогляд: до нього входять підблоки “Світогляд:людина”, “Світогляд:світ”, ”Світогляд:наука” та інші. “Світогляд:світ” починається із вивчення новин, де тренуються навички читання, пошуку термінів, незнайомих слів, географічних назв, їх вивчення та пояснення.

У заняттях з англійської більше часу відводиться на живе спілкування і опановування лексичного запасу, а вже потім вивчення правил.

Є окремий IT-блок, де діти вчаться шукати інформацію, формувати логічні зв’язки, знаходити нові рішення, а вже далі переходити до азів програмування та кібербезпеки.

Крім блоків, яких досить багато, є і факультативні заняття, наприклад кіномистецтво, де діти навчаються всім азам, від розробки сценарію до ведення власного відеоблогу.

F.A.Q.
(відповіді на найчастіші запитання)

Які документи отримує дитина по закінченню школи?
Атестат про повну загальну середню освіту державного зразка з відмітками.

Які класи зараз присутні у школі?
ThinkGlobal  об’єднує дітей по віковим групам: зараз один клас складається з дітей 9-11 років, які відповідають 3-5 класу.

Чи триває набір у групу?
Так, на даний момент є 2 резервних місця для учнів  9-11 років, але наступного року з’являться групи на рівні початкової школи (1-3 клас), 3-5 класу і 5-7. Запис на наступний рік відкриється зовсім скоро, групи мають обмеження до 10-12 осіб.

Хто викладає у школі?
ThinkGlobal має власний штат педагогів нової генерації Next із різних напрямків дисциплін та часто запрошує креативних викладачів на майстер-класи та уроки. Незабаром школа відкриє набір до академії навчання викладачів Next.ThinkGlobal.

Скільки коштує навчання?
Місяць навчання на локації біля КПІ коштує 5000 гривень + додаткові витрати на харчування та екскурсії. Залежно від вартості оренди, сума для інших шкіл може коливатися у рамках 5000-6000 гривень. 

Контакти

screenshot_103

Реєстрація на заняття

Facebook

start@thinkglobal.xyz

Текст: Олександра Малевич
Фото: Юрій Шляховий