juliaВ сучасному світі нас оточують терабайти інформації, повністю поглинути які неможливо. Отже досить легко можна пройти повз щось неймовірно банальне та водночас неймовірно важливе. А якщо в твоєму животі зростає нове життя або ж дитина вже лежить поруч і жадібно смокче молоко з твоїх грудей, то така недоотримана інформація чи непочута порада можуть призвести до неприємних результатів.

Наступні вісім “банально важливих” висновків я зробила (радше, вони самі прийшли до мене) протягом перших місяців життя моєї доньки.

  1. Розминайте груди вже з першого дня годування

Відеоблоги та книги, на жаль, не достатньо чітко пояснюють, як це потрібно робити. В результаті жінки, особливо першородки, за декілька тижнів замість наповнених молоком грудей отримують два камені. Кажуть, що це завдає нестерпного болю. А вирішити це дуже просто за допомогою простого масажу грудей. Комусь потрібні лише легкі рухи, комусь більш інтенсивні розминання, але через декілька тижнів ваше маля буде вдячно пити материнське молоко і замінить ваш масаж своїм смоктанням.

Якщо вам самим буде важко зрозуміти, чи правильні рухи ви робите, розпитайте досвідчених матерів, але ні в якому разі не нехтуйте цим питанням, щоб не довелося звертатися за оперативним втручанням хірургів.

56622

  1. Не вдавайтесь до крайнощів у харчуванні

Все, що їсть вагітна жінка або годувальниця, впливає на дитину. Якщо у вагітних трохи більший діапазон дозволених харчів, оскільки плацента виступає в ролі фільтру, то у годувальниці частіше за все цей вибір зводиться практично до бубликів з водою.

Травна система немовляти є дуже недосконалою і потрібен час, щоб вона налагодила механіку роботи. До цього ж часу відрижки та реакція на різні “смаколики” практично гарантована всім дітям.

Як би то не було, але жінці хочеться бодай інколи урізноманітнити раціон. А ще частіше хочеться випити ранкове горня еспресо зі шматком чорного шоколаду, або закутатися в теплу шаль і вдолати півлітра капучіно (пам’ятаєте в серіалі “Друзі” Джоі зачасту вибирав саме такий напій в кафе).

Зробити це досить легко, а ось «робота над помилками» буже бути досить непростою. Деякі діти ніяк не відреагують на новий продукт, проте гіперактивність інших чи болі в животі — та ще халепа, тривоги, сльози та головний біль.

Рішення такої проблеми насправді лежить практично “під носом”, вірніше, на просторах інтернету.

Знайдіть аналоги тих «заборонених» продуктів, якими вам дуже хочеться поласувати, і навчіться їх готувати. Можливо, смак буде трохи відмінний від бажаного, але такий компромісний варіант + посмішка здорової житини — це вже вихід.

Для прикладу, замість кави чи какао можна робити напій із керобу. Кероб — не тільки подібний на смак до какао, він ще й дуже корисний. Якщо вам не рекомендовано їсти багато молочної продукції, то чудовим джерелом кальцію стане чорний кунжут. Головне — не боятись експериментувати і досліджувати світ їжі!

  1. Навідайтесь до стоматолога заздалегідь

Існує твердження, що у вагітних жінок і годувальниць сильно псуються зуби, але насправді не кожного може спіткати ця проблема. Проте відвідати стоматолога ще до вагітності — дуже бажана річ. І справа навіть не в тім, що не кожен препарат можна вживати і зайвий рентген при вагітності не бажаний. Жінки при надії і жінки з немовлятами переживають щодня дуже багато стресових ситуацій, а візит до стоматолога та зубна біль — це ще одне неймовірно стресове навантаження.

Лише уявіть ситуацію, коли вам потрібно вколисати заплакане немовля серед ночі, а ваш зуб при цьому співає цілу симфонію болю і ниття. Тому полікувати невеликий карієс чи перевірити міцність старих пломб загалом рекомендується всім, а жінкам з особливими сімейними планами в першу чергу!

  1. Підготуйте своє тіло

Здорове тіло для майбутніх і молодих матусь — це дуже важлива складова. При чому не розмір біцепсів та кількість кубиків грає роль, а саме загальна фізична підготовка.

Слабкі м’язи — гарантія вистаження та втоми під час вагітності та ускладнення природніх пологів. Навантаження при цьому припадає в основному на спину, поперек та ноги.

Якщо до вагітності ви мінімально займались фізичною активністю, то принаймні під час неї запишіться в басейн або почніть виконувати йогу для вагітних. Звісно, попередньо проконсультувавшись зі спеціалістом.

Після пологів здорове тіло стає ще більш важливим фактором щастя і спокою.

Немовля росте зі швидкістю снігової кулі, що котиться з гори. При цьому кількість вашого енергетичного запасу ніяк не хоче збільшуватись в зв’язку з суворою дієтою, недоспаними ночами і гормональною перебудовою організму після вагітності. Відповідно носити малечу щодня стає важче і важче, і якогось чудового весняного ранку ви в черговий раз зігнетесь, щоб дістати брязкальце з-під дивану, а розігнути спину доведеться з різким болем.

Саме тому включити фізичну підготовку в свій щоденний розклад варто ще на стадії планування дитини.

baby-821627_1920

  1. Спілкуйтесь з іншими молодими мамами

Чергові сльози дитини наводять на думку: “ну, що я роблю не так цього разу?” І напевно кожна молода мама не раз сідає в куточку дивана, обіймає свої коліна і хоче заховатись від усього світу, який прагне її активної присутності щохвилинно.

Щоб легше переживати такі моменти, варто частіше спілкуватись з “браттями по нещастю”, вірніше із “сестрами по щастю”.

Така «пігулка соціальної активності» дозволить зрозуміти мамі, що майже у всіх бувають такі моменти, що у всіх діти плачуть, що всім хочеться інколи побути на самоті. А ще, зустріч з іншими мамами стане чудовою причиною вийти з дому бодай на годинку і залишити всі дитячі обо’вязки на батька або на когось з рідних. Повірте, за годину ви отримаєте неймовірний заряд енергії, а ваше маля навіть не помітить вашої відстуності і лише зрадіє, відчувши оновлений стан матусі.

  1. Не нехтуйте допомогою родичів

В книзі “Французькі діти не плюються їжею” Памела Друкерман пише, що останнім часом деякі американки вибирають незвичні підходи у вихованні дітей. При цьому не дозволяють своїм батькам та родичам проводити час з їхньою дитиною, оскільки вони не можуть вірно слідувати правилам такого нестандартного виховання. Більше того, декотрі з таких мам бояться віддавати маля в дитячий садок чи залишати на няню.

Можливо, ви є прихильником таких систем виховання, і в такому разі вам потрібно бути відданим малюку 24/7. Та якщо вам інколи хочеться відпочити, випити молочного коктейлю в кафе з друзями чи просто послухати тишу в парку, допомога родичів виявиться незамінною.

Наврядчи одна-дві години з бабусею змінить поведінку і світогляд вашої дитини. А якщо заздалегідь провести з бабусею спеціальну бесіду з приводу вашого бачення розвитку дитини, то її роль в якості помічника  може стати незамінною. 

  1. Нічого не плануйте!

Чи не кожна майбутня мама будує грандіозні плани на час своєї декретної відпустки. Хтось збирає списки книг та фільмів, які хоче поглинути. Хтось планує вишити рушник чи дов’язати відкладений 2 роки тому кардіган… Але втілити ці плани в реальність пощастить лише одиницям.

Напевно на пальцях можна порахувати немовлят, які не потребують постійної материнської уваги і готові годину лежати на дивані, вивчаючи візерунок на шпалерах. Більшість же дітей будуть спати по 20-30 хвилин, після цього похапливо їсти, далі їх потрібно буде носити стовпчиком, переодягати, гратися, знову носити і так далі.

Саме тому всі наполеонівські плани швидше за все залишаться планами, а щоб все-таки бодай частково досягнути чогось дивіться пункт 6.

pregnant-775028_960_720

  1. Прочитайте книгу “Капризує? Значить, розвивається!”

Я висловлюю величезну подяку двум авторам: Хетті Вандерейт і Франс Плой. Вони провели вражаюче дослідження і дійшли не менш вражаючих висновків. Ці автори стверджують, що діти проходять певні стадії психологічно-інтелектуального розвитку. Відповідно світосприйняття дитини змінюється з кожною новою стадією, що спричиняє певну емоційну та поведінкову реакцію.

Такі стадії тривають від одного до декількох тижнів. Їхнє дослідження пояснює, чому малюк може плакати “без причини”, чому може змінювати свої преференції, чому на декілька днів може “відмовитись” від маминого молока, а потім знову з жадністю повернутись до нього, та багато іншого.

Ця книга допоможе молодій мамі спокійніше відноситись до поведінки свого маляти, не шукати зайвих проблем і перестати вважати себе “найгіршою мамою на Землі”!

Юлія Антонова

Автор статьи